Akci Movember již počtvrté podpořili profesionální hasiči z Pardubického kraje

Źhavé aktuality/Pozvánka

30.11.2017
Akci Movember již počtvrté podpořili profesionální hasiči z Pardubického kraje
rr.jpg
Movember je charitativní a každoročně se konající genderově zaměřená akce. Účelem charity je získání finančních prostředků a zároveň zvyšování povědomí o zdraví mužů. Měsíc mužské solidarity připadá na listopad a symbolika je zaměřena především na prevenci typicky mužského onemocnění, kterým je rakovina prostaty. Název charity vznikl jako hybridní složenina dvou anglických slov, knír (moustache) - vyjadřující typicky mužský znak – a listopad (November).


thMO3-(1).jpgTéto celosvětové akce, která je viditelná už na začátku listopadu, kdy se muži oholí a do konce měsíce si nechají růst knírek, se zapojili i profesionální hasiči z Pardubického kraje. A opět po roce se celá směna ze stanice v Chrudimi do této akce zařadila.
Hasiči vzhledem k zásahové činnosti musí být vždy oholeni, aby mohli použít dýchací přístroj. Jediné, co mohou mít, je knír, a tak neváhali a již počtvrté se do této akce zapojili.

rf.jpg
Hasiči jsou zaregistrováni a přispěli na konto organizace. Sbírka ještě není u konce, ale do této chvíle (10 hodin) je vybráno  7 466 Kč. Peníze budou použity na výzkum a boj proti rakovině, a také na osvětu problematiky.
A co Vy? Podpoříte hasiče ještě Vy?
Vendula Horáková, tisková mluvčí
 
 
Zdroj:
Vendula Horáková, tisková mluvčí – HZS Pardubického kraje
Foto: HZS Pardubického kraje