Bezpečná cesta do školy na Floře

Žhavé aktuality/Pozvánka

12.09.2019 | Olomouc/Olomoucký kraj
Bezpečná cesta do školy na Floře
Na hry, soutěže o hodnotné ceny, vystoupení zájmových kroužků i ukázky práce hasičů, policistů a záchranářů se mohou těšit všichni, kteří dorazí v neděli 15. září po 13. hodině na Výstaviště Flora v Olomouci.

Bude se zde konat oblíbená a již tradiční akce Bezpečná cesta do školy, která má dětem i rodičům připomenout, jak se správně chovat v hustém provozu a orientovat se v dopravním prostředí.

Hasičský záchranný sbor Olomouckého kraje se pravidelně k akci připojuje, protože považujeme za důležité děti naučit zásady správného pohybu na komunikacích. Cílem akce je snížit počet dopravních nehod, při nichž jsou ohrožené právě děti.  Na místě nebude samozřejmě chybět prohlídka hasičské cisterny a jejího vybavení. Návštěvníci se také v simulované ukázce podívají, jak se vyprošťuje z havarovaného vozidla zraněný člověk. Na stánku preventivně-výchovné činnosti naši pracovníci odpoví na vaše zvídavé otázky z oblasti protipožární bezpečnosti a ochrany.

Kromě hasičské techniky se lidé podívají do sanitky, policejních vozů nebo na laserovou střelnici. Zástupci městské policie s sebou vezmou tzv. opilecké brýle, s kterými si zájemci projdou připravenou dráhu, a odstrašující bude i simulace požití drog. Paragáni z Hanáckého paraklubu předvedou seskok padákem a zástupci zdravotnické školy vysvětlí základy první pomoci. Součástí Bezpečné cesty do školy je také veletrh volnočasových aktivit, který dětem i rodičům představí zájmové kroužky v Olomouci. Vstup na akci je volný a v případě nepříznivého počasí se program přesouvá do pavilonu výstaviště.

Rodinnou akci pořádá Nadace Bezpečná Olomouc.

por. Mgr. Lucie Balážová
HZS Olomouckého kraje