Den linky 112 už počtvrté v kladenském OC Central

Źhavé aktuality/Pozvánka

Den linky 112 už počtvrté v kladenském OC Central
ViewImage.jpg
V pondělí 11. února 2019 se v datu opět sejdou číslice, které seřazené vedle sebe dávají číslo 112. Tedy číslo, které znají lidé prakticky po celém starém kontinentu, neboť v případě nouze se ně lze dovolat ve všech státech Evropské unie. A právě uvedené datum si od roku 2010 připomínáme jako Den jednotného evropského čísla tísňového volání 112.

ViewImage-(5).jpg

Při této příležitosti nabízejí středočeští hasiči zajímavé setkání, které se opakuje maximálně jednou za rok. Po dobrých zkušenostech z předchozích tří let opět vyroste ve vstupní části kladenského obchodního centra CENTRAL od 10 do 18 hodin provizorní operační středisko.

ViewImage-(8).jpg   ViewImage-(9).jpg

Návštěvníci všech věkových kategorií se tak budou moci setkat s operátory tísňové linky a dalšími příslušníky Krajského operačního a informačního střediska HZS Středočeského kraje.

ViewImage-(7).jpg

Dozvíte se spoustu informací o fungování operačního střediska, kolik hovorů přijme i jak se řeší zneužívání tísňové linky. Děti se nejen hravou formou naučí správný postup při volání na číslo 112, ale v různých soutěžích a kvízech třeba od hasičů získají i drobný dárek nebo sladkost. Přítomni budou i preventisté, kteří malým i velkým poradí, na co si dát pozor, aby doma nevznikl požár.

Zdroj.
por. Bc. Tereza Fliegerová - tisková mluvčí HZS Středočeského kraj