Den uniformovaných sborů v Kroměříži

Žhavé aktuality/Pozvánka

29.09.2021 | Kroměříž/ Zlínský kraj
Den uniformovaných sborů v Kroměříži

(29.09.2021) Letitá i současná technika a atraktivní ukázky zásahů budou ozdobou letošního sedmého ročníku Dne uniformovaných sborů. 

Akce se uskuteční v sobotu 2. října od 10 do 17 hodin na kroměřížském letišti.K vidění bude rozmanitá technika, která zahrnuje například historická letadla – dvouplošníky RAF, tanky a bojová vozidla pěchoty. Technické muzeum v Brně přiveze desítku kusů techniky, kde nebude  chybět třeba tank T-34, četnický autokar a dva historické autobusy. Kromě ukázky techniky se návštěvníci akce mohou těšit i na dynamické ukázky a scénky.

Kroměřížští dobrovolní hasiči, kteří letos slaví výročí 115 let založení sboru, na akci pokřtí nové vozidlo. Hasiči předvedou i ukázku likvidace nebezpečné látky, vyproštění z vozidla nebo hašení hořícího oleje. Policisté návštěvníkům předvedou zadržení pachatele, ukázky jízdní policie i služebních psů. Své dovednosti předvedou i vojáci, celníci a další.

Den uniformovaných sborů se koná pod záštitou Ministerstva obrany ČR. Pořádá ho město Kroměříž, spolek Biskupští manové z Kroměříže a Technické muzeum v Brně. Na akci se budou kromě hasičů, policie, armády, celníků a Technického muzea prezentovat i aktivní zálohy armády, Československá obec legionářská, Sokolská župa Hanácká a kluby vojenské historie.

Pro účastníky akce bude zajištěna doprava historickými autobusy z Hanáckého náměstí na letiště se zastávkou u kroměřížského výstaviště.

 

Autor: por. Mgr. Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje

2021097_DEN_UNIFORMOVANYCH_SBORU__program_web_zmenseny.jpg
 

Zdroj: HZS Zlínského kraje