Mezinárodní veletrh požární techniky a služeb PYROS

Žhavé aktuality/Pozvánka

17.05.2019
Mezinárodní veletrh požární techniky a služeb PYROS
ViewImage-(1).pngHasičský záchranný sbor České republiky bude opět prezentovat svoji činnost na mezinárodním veletrhu požární techniky a služeb PYROS 2019. Veletrh se pyšní pozicí jedničky v oboru v rámci střední Evropy. První ročník veletrhu se konal již v roce 1972.

ViewImage-(5).jpg

Návštěvníci, ať už z řad odborníků z oblasti požární ochrany nebo laické veřejnosti, kteří zavítají ve dnech 29. května až 1. června 2019 nabrněnské výstaviště, se mohou těšit na novinky z oblasti požární techniky a na ukázky speciálních činností HZS ČR.

ViewImage-(7).jpg

V pavilonu F se letos, mimo jiné, představí hasiči-lezci. Seznámí návštěvníky s nejaktuálnějšími trendy své práce, avšak neopomenou ani ohlédnutí do nedávné minulosti. Návštěvníci budou moci shlédnout fotografie i videozáznamy ze zásahové činnosti nebo výcviku hasičů-lezců, a rovněž se budou moci seznámit s unikátním lezeckým polygonem, který byl letos v dubnu otevřen ve Velkém Poříčí, a který je v rámci Evropy ojedinělý.
Jednotky profesionálních i dobrovolných hasičů z Jihomoravského kraje předvedou názornou ukázku, jak vypadá výcvik jednotek ve vyprošťování zraněných osob z havarovaných vozidel.

ViewImage-(10).jpg

Součástí expozice v pavilonu F bude také prezentace HZS ČR zaměřená na zpracování prostorových dat pomocí GIS - Geografického informačního systému, který využívá počítačový hardware, software, geografické informace a lidský potenciál ke sběru, správě, analýze a konečné vizualizaci dat, které mají vztah k povrchu Země. Zájemci si mohou prohlédnout mobilní operační středisko včetně datových podkladů firmy Gina.
Milovníci hasičské techniky se mohou těšit na celou řadu novinek – například na mobilní chemickou laboratoř nebo chemický kontejner s ukázkou stanoviště dekontaminace.

ViewImage-(12).jpg

Technika HZS ČR bude prezentována také v rámci venkovní expozice výstaviště na ploše G, kde návštěvníci uvidí například univerzální dokončovací stroj UDS – 214/114, víceúčelový stroj HUDDIG 1260C, nebo CZS (cisternovou zodolněnou stříkačku) 40/12000 S3 TITAN.

ViewImage-(14).jpg

V IDET Aréně předvede Záchranný útvar HZS ČR činnost a obsluhu CZS 40 S3 TITAN, která je konstruována pro nasazení v prostředí s vysokou mírou ohrožení obsluhy, podvozku a hasící technologie, a ve složitých terénních podmínkách.

ViewImage-(15).jpg

Závěrečný den letošního veletrhu PYROS bude věnován především rodinám s dětmi. V pavilonu Z se 1. června bude konat akce Den bezpečnosti – Záchranáři dětem, která je určena pro širokou veřejnost. V rámci soutěžních stanovišť si mohou malí návštěvníci vyzkoušet, co obnáší práce hasičů, záchranářů a policistů. Lákadlem pro nejmenší jistě bude i skákací hrad – hasičské auto.

TFA.jpgBrněnské výstaviště bude 1. června hostit také závody TFA (Toughest Firefighter Alive), jeden z nejtěžších hasičských a zároveň divácky nejatraktivnějších závodů. Šedesátka soutěžících má před sebou trať plnou překážek, na které musí ukázat svou rychlost a dovednost. Vrcholem je výstup na věž pavilonu G. To vše v plné výstroji. Závody „Jen ten nejdrsnější hasič přežije“ začínají v 9 hodin a vítěz získá pohár Prezídia Moravské hasičské jednoty. Letos budou nově závodit dva soutěžící naráz.

ViewImage.pngDoprovodnou avšak neveřejnou akcí veletrhu PYROS 2019 bude odborná konference se zahraniční účastí Pyromeeting 2019, kterou organizuje Ministerstvo vnitra - generální ředitelství Hasičského záchranného sboru České republiky ve spolupráci s Českou asociací hasičských důstojníků, z. s., a Veletrhy Brno, a. s. Letošní ročník je programově orientován na v současné době velmi diskutované téma –změna klimatu. Pozváni byli hosté z řad odborníků, a to především zástupci hasičských záchranných sborů krajů, zástupci ústředních správních úřadů, představitelé územní samosprávy, zástupci vysokých škol vzdělávající odborníky v oblasti bezpečnosti, a další zástupci vybraných institucí působících v oblasti bezpečnosti.

100X60__iset_logo_uni.jpgSouběžně s veletrhem PYROS se na brněnském výstavišti konají také Mezinárodní veletrh obranné a bezpečnostní techniky IDET, a Mezinárodní veletrh bezpečnostní techniky a služeb ISET.
idet.jpgVšechny Vás srdečně zveme nejen k návštěvě expozice HZS ČR a věříme, že si letošní veletrh PYROS opět užijete.


Zdroj:
Tiskový odbor - Generální ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR,Pavel Novák
Foto: GŔ HZS ĆR,Pyros 2017