Mistrovství hasičů ČR v požárním sportu se blíží

Žhavé aktuality/Pozvánka

08.08.2022 | Pardubice/ Pardubický kraj
Mistrovství hasičů ČR v požárním sportu se blíží

V Pardubicích bude koncem srpna opravdu rušno. Možná si ještě pamatujete na Mistrovství HZS ČR v požárním sportu v roce 2008. Po čtrnácti letech se opět toto mistrovství vrací do Pardubic. Tentokrát ale bude společné, a to s dobrovolnými hasiči.

Zveme všechny sportovní a hasičské nadšence na Městský atletický stadion Hvězda v Pardubicích, který ve dnech od 26. srpna až do 28. srpna 2022 ožije hasičským sportem.

Zveme vás na

49. MISTROVSTVÍ V POŽÁRNÍM SPORTU A 67. MISTROVSTVÍ SDRUŽENÍ HASIČŮ ČECH, MORAVY A SLEZSKA V POŽÁRNÍMSPORTU MUŽŮ A ŽEN

Začneme v pátek 26. srpna ve 14 hodin na hasičském stadionu v Hradci Králové, kde se bude soutěžit ve výstupu na cvičnou věž.

Městský stadion v Pardubicích čeká v pátek v 18. 30 hodin slavnostní zahájení samotného mistrovství.

Celou sobotu pak budou na stadionu v Pardubicích probíhat disciplíny požárního sportu, a to běh na 100 m s překážkami a štafeta 4x 100 m s překážkami.

V neděli poté atletický stadion bude patřit královské disciplíně požárního sportu, a to požárnímu útoku.

Dobrovolné hasiče bude zastupovat celkem 17 družstev mužů a 17 družstev žen. Kromě zástupců z řad Sdružení hasičů Čech Moravy a Slezska budou o nejlepší výsledky usilovat i zástupci z České hasičské jednoty a Moravské hasičské jednoty. Z řad hasičského záchranného sboru se na start postaví 14 družstev, které budou zastupovat jednotlivé kraje a jedno soutěžní družstvo HZS podniku, které nominuje Asociace velitelů HZS podniků, z. s.

Informace k MČR v požárním sportu můžete sledovat na našem webu:

por. Bc. Vendula Horáková               a               Mgr. Irena Špačková

tisková mluvčí                                                     tisková mluvčí

HZS Pardubického kraje                                     SH ČMS