Na stanicích hasičů ve Strakonicích a v Písku proběhnou odběry krve na test na přítomnost protilátek SARS-CoV-2

Žhavé aktuality/Pozvánka

30.04.2020 | Strakonice/ Jihočeský kraj

V úterý 5. května 2020 proběhnou v areálu HZS Jihočeského kraje ve Strakonicích odběry krve pro testování na přítomnost protilátek SARS-CoV-2. O dva dny později v Písku.

Krajská hygienická stanice v Českých Budějovicích spouští společně s Nemocnicí Strakonice, a. s., Nemocnicí Písek, a. s., Jihočeským krajem a společností OIG Power na strakonické a v dalších dnech na písecké stanici HZS Jihočeského kraje ojedinělou průřezovou studii.
Na vybraném vzorku osob, který zahrnuje veřejnost i vybrané profesní skupiny, odebere krev, která bude následně testována na přítomnost protilátek SARS-CoV-2. Výsledky odběrů na tomto reprezentativním vzorku pak budou dány k dispozici pro celorepublikové hodnocení.

Zveme Vás tímto v úterý 5. května 2020 v 10 hodin na stanici profesionálních hasičů ve Strakonicích v Podsrpenské ulici.

Více o testování naleznete v přiložené tiskové zprávě Krajské hygienické stanice.

Pozvánka pro média: máte-li zájem natočit reportáž s jedinečného jihočeského projektu, akreditujte se na níže uvedený kontakt:
Vendula Matějů, tisková mluvčí HZS Jihočeského kraje
tel: 950 230 360