Pozvánka na pozměněnou soutěž vodních záchranářů na Slezské Hartě

žhavé aktuality/Pozvánka

12.06.2017
Pozvánka na pozměněnou soutěž vodních záchranářů na Slezské Hartě
            Celkem 22 týmů z ČR a Polska – především z řad profesionálních a dobrovolných hasičů a Policie ČR – se již přihlásilo na středeční (14.6.2017) tradiční soutěž vodních záchranných týmů na vodní nádrži Slezská Harta (okres Bruntál). Na 19. ročník soutěže s jednoduchým názvem „Slezská Harta 2017“ tak opět přijedou kvalitní týmy z Chebu, Prahy, Brna, Přerova, Moravskoslezského kraje a hned tři hasičské z polských měst Glubčice a Prudnik. Vstup zdarma.
h.jpg
Soutěžní trať byla pro letošní „předjubilejní“ ročník pozměněna. Vedle tradičních stanovišť - záchrana tonoucího z vody, hod záchrannou pomůckou na cíl, technika jízdy motorového člunu (slalom, couvání) - vzniká jediné stanoviště pro poskytování první předlékařské pomoci a zcela nově jízda čtyřčlenných týmů do cíle na raftu. Startuje se ve středu 14.6.2017 v 9:00 hodin od soutoku Moravice a Černého potoka.
HZS MSK, Územní odbor Bruntál, spolupracuje při organizaci soutěže „Slezská Harta 2017“ s Českou asociací hasičských důstojníků, Zdravotnickou záchrannou službou Moravskoslezského kraje Bruntál a Vodní záchrannou službou Českého červeného kříže Bruntál.
ViewImage-aspx.jpg
Za Policii ČR budou startovat dva týmy – z Pardubic a Frýdku-Místku, který loni Slezskou Hartu vyhrál jako první policejní tým v osmnáctileté historii prestižní soutěže.

Petr Kůdela, tiskový mluvčí – HZS Moravskoslezského kraje
Foto HZS Moravskoslezského kraje