Pozvánka na sobotní noc do ostravského Hasičského muzea

Žhavé aktuality/Pozvánka

25.08.2021 | Ostrava/ Moravskoslezský kraj
Pozvánka na sobotní noc do ostravského Hasičského muzea

Níže je letáček s pozvánkou.

Do letošní sobotní Muzejní noci (28.8.2021) se tradičně zapojí také Hasičské muzeum města Ostravy, situované v Zákrejsově ulici za katolickým kostelem na náměstí Svatopluka Čecha v Ostravě-Přívoze. Od sobotních 17 do 24 hodin je zde připravena řada akcí a ukázek pro malé i velké návštěvníky. Vstup samozřejmě zdarma.

Vedle prohlídky rozličných exponátů muzea, které funguje v Přívoze už od roku 2005, to budou praktické ukázky hašení, ruční stříkačky pro trénink návštěvníků, soutěže a kvízy. Nebude chybět občerstvení se specialitami a také neotřelý hudební i slovní podkres DJ Karlsona, dnes již bývalého, ale dlouholetého zkušeného profesionálního hasiče (i DJ).

Jediným omezením na sobotní noční akci v našem Hasičském muzeu bude, podobně jako v dalších 21 otevřených ostravských muzeích, galeriích, kulturních a vzdělávacích zařízeních, povinnost dodržovat hygienická opatření v souvislosti s covidem.

Zdroj:  HZS Moravskoslezského kraje