Pozvánka na středeční soutěž vodních záchranářů na Slezské Hartě

Žhavé aktuality/Pozvánka

13.06.2022 | Slezská Harta/ Moravskoslezský kraj
Pozvánka na středeční soutěž vodních záchranářů na Slezské Hartě

Foto z posledního ročníku v roce 2019. 

Celkem 21 týmů z ČR a Polska – letos pouze z řad profesionálních, dobrovolných hasičů a hasičské školy ve Frýdku-Místku – se přihlásilo na středeční (15.6.2022) tradiční soutěž ve vodním záchranářství na vodní nádrži Slezská Harta (okres Bruntál).

Koná se po dvouleté covidové odmlce, ale i tak jde už o 22. ročník prestižní soutěže s jednoduchým názvem „Slezská Harta (2022)“. Vedle týmů profesionálních a dobrovolných hasičů z různých koutů Moravskoslezského kraje přivítáme u přehrady na Bruntálsku kvalitní týmy z Chebu, Prahy, Přerova, Jeseníku, Zábřehu a Svitav a dva týmy profesionálních hasičů z polského Prudniku (PSP). Vstup zdarma.

Startuje se ve středu 15.6.2022 v 9:30 hodin tradičně od soutoku Moravice a Černého potoka. Na zhruba hodinové náročné soutěžní trati budou týmy mj. zachraňovat tonoucího z vody, házet záchrannou pomůckou na cíl, prokazovat zvládnutou techniku jízdy motorovým člunem (slalom, couvání), včetně pádlování a znalosti v poskytování první předlékařské pomoci.

Hasičský záchranný sbor Moravskoslezského kraje (HZS MSK), Územní odbor Bruntál, spolupracuje při organizaci soutěže „Slezská Harta 2022“ s Českou asociací hasičských důstojníků, Zdravotnickou záchrannou službou Moravskoslezského kraje, Územní odbor Bruntál, a Vodní záchrannou službou Českého červeného kříže Bruntál.

Poslední, 21. ročník, vyhrál v červnu 2019 tým HZS hlavního města Prahy, stříbrný byl tým HZS Moravskoslezského kraje ze stanice Karviná a bronzový byl tým HZS Karlovarského kraje ze stanice Cheb.


Zdroj: HZS Moravskoslezského kraje