Profesionální hasiči v Přerově oslaví 70 let od svého založení

Žhavé aktuality/Pozvánka

13.06.2023 |  Přerov/ Olomoucký kraj
Profesionální hasiči v Přerově oslaví 70 let od svého založení

70 – Přesně tolik let jsou obyvatelé Přerova a okolí pod ochranou profesionálních hasičů. Letos si toto kulaté jubileum připomene HZS Olomouckého kraje a územní odbor Přerov 21. června společně s kolegy hasiči Správy železnic.

Pro veřejnost jsme připravili bohatý program na náměstí TGM a u řeky Bečvy v Přerově. Od 9 do 17 hodin se mohou děti i dospělí těšit na spoustu dynamických ukázek, a to například na vyprošťování u dopravních nehod, hašení jedlých tuků či automobilu, nakolejování vlaku, záchranu z výšky nebo slaňování. Chybět nebude ani zásah na nebezpečnou látku, při němž musejí hasiči využívat speciálních protichemických obleků.

2023_05_30-UOPREROV_Letak_70let.jpg

Po celou dobu budou na náměstí naše výjezdové automobily. Představíme nejmodernější techniku a speciální vybavení, k vidění bude i vyprošťovací tank. Pro děti jsme připravili soutěže, kvíze a hry, při nichž mohou nahlédnout do naší činnosti a poučit se o protipožární bezpečnosti. Vyzkouší si třeba i mini TFA, tedy upravené překážky ze soutěže o nejtvrdšího hasiče.

Část programu se bude konat u Bečvy u místní loděnice, kde se zájemci budou moci projet na našich záchranných člunech po řece. Připraveny budou rovněž ukázky záchrany tonoucího z vody.

Slavnostní akci zakončí v 17 hodin spanilá jízda hasičské zásahové techniky městem.

Přijďte oslavit 70 let profesionálních hasičů v Přerově a nahlédněte s námi pod ruce zkušených přerovských hasičů při ukázkách jejich práce.

Akci pořádáme společně s Hasičským záchranným sborem Správy železnic, s podporou statutárního města Přerova a dalších sponzorů.

Zdroj: por. Mgr. Lucie Balážová
HZS Olomouckého kraje