SDH Smolnice slaví 130 let svého vzniku.

Žhavé aktuality//Pozvánka

09.06.2017
SDH Smolnice slaví 130 let svého vzniku.

smolnice.png
Sbor dobrovolných hasičů ve Smolnici zahájil svou činnost v letech 1886-1887.V současnosti má sbor přes 50 členů.Dříve měl sbor i dětské družstvo,které se umisťovalo na prvních místech v hasičském sportu. Děti ,,vyspěly" a sbor dlouho dětské družstvo neměl. Do budoucna se uvažuje o obnovení dětského družstva  a už letošním rokem do sboru vstoupily 3 děti a dva mladiství. Sbor má hasičské auto značky Škoda-Trambus (viz. fotogalerie).Historickým vozidlem se může také pyšnit.Sbor pořádá každoročně tradiční Hasičský ples,Maškarní ples s Masopustem,ob jeden rok Pouťovou zábavu s nedělním posezením.Dále vypomáhá na dalších akcích (např.:výročí 70.let leteckých veteránů na letišti v Panenském Týnci).

Letos hasiči Smolnice slaví 130 let od svého založení

18920543_4420919.jpg