Slavnostní otevření nového Interaktivního vzdělávacího centra v Kolíně

Slavnostní otevření nového Interaktivního  vzdělávacího  centra v Kolíně

tzd.jpg
V
 úterý 26. září 2017 od 10 hodin na stanici HZS v Kolíně se bude otvírat zcela nové Interaktivní vzdělávací centrum. Část finančních prostředků (700 tisíc korun) na výstavbu učeben, zázemí pro lektory a pedagogy a nezbytného sociálního zařízení byla získána z grantového programu TPCA pro Kolínsko 2016 – Pro bezpečné a zdravé Kolínsko“. HZS Středočeského kraje přispěl částkou 800 tisíc a Krajský úřad Středočeského kraje dodal necelých 180 tisíc korun.

hzsko.jpg

Centrum bude sloužit nejen pro výuku žáků všech stupňů škol, ale i pro další vzdělávání jednotek SDH nebo i pro širokou veřejnost v rámci preventivně výchovných akcí, případně jako prostory krizového štábu při vážné mimořádné události. Součástí akce bude zkrácená ukázková výuková hodina s dětmi z mateřské školky. Na závěr venku hasiči předvedou „kouřový stan“, který simuluje podmínky při požáru v domácnosti, na jehož pořízení také získali kolínští hasiči grant od TPCA v minulých letech.

por. Ing. Ladislav Holomčík – tiskový mluvčí HZS Středočeského kraje

Foto:HZS Středočeského kraje