Souboj o titul Hanáckého pilaře se blíží

Žhavé aktuality/Pozvánka

19.09.2023 | Olomouc/ Olomoucký kraj
Souboj o titul Hanáckého pilaře se blíží
 

Řev motorových pil oživí na jeden den olomouckou požární stanici. Konat se zde totiž bude 7. ročník tradiční soutěže Hanácké pilař. Ve čtvrtek 21. září od 9 hodin se v areálu utkají o titul nejlepší pilaři z řad profesionálních i dobrovolných hasičů z celé republiky. 

Hanácké pilař 2023 - plakát-1.png

Soutěžící zabojují ve čtyřech disciplínách, které prověří jejich dovednosti s motorovou pilou. Hasiči musejí prokázat, že zvládnou výměnu řetězu, přesný i kombinovaný řez a také odvětvování. Rozhodčí budou nejen měřit čas, ale také hodnotit kvalitu a přesnost provedení. Ty nejlepší pak čeká nejen uznání, ale také hodnotné ceny od našich stálých sponzorů.

Účastnit klání se mohou členové Hasičského záchranného sboru ČR nebo jednotek sboru dobrovolných hasičů obce, kteří absolvovali specializační kurz pro obsluhu motorových pil v jednotce požární ochrany a také pravidelnou odbornou přípravu. Platnost osvědčení bude kontrolována při prezenci!

Přihlášky do soutěže přijímáme do 20. září, je ale možné přihlásit se i přímo na místě. Upozorňujeme na povinnost mít vlastní motorovou pilu, protiprořezové kalhoty, přilbu a rukavice.


Zdroj: por. Mgr. Lucie Balážová
tisková mluvčí
HZS Olomouckého kraje
T: 777 420 107
M: lucie.balazova@hzscr.cz
M: olk.mluvci@hzscr.cz