V sobotu se v ostravském Hasičském muzeu představí slovenští hasiči

Žhavé aktuality/Pozvánka

12.10.2022 | Ostrava/ Moravskoslezský kraj
V sobotu se v ostravském Hasičském muzeu představí slovenští hasiči

Hasičský záchranný sbor Moravskoslezského kraje (HZS MSK) pořádá ve spolupráci s Kysuckým muzeem v Čadci v sobotu 15.10.2022 od 10 do 15 hodin v prostorách Hasičského muzea města Ostrava akci s názvem „Den sv. Floriána“. Návštěvníci mají vstup zdarma.

Hosté si budou moci prohlédnout – vedle stálých expozic Hasičského muzea – šest desítek zapůjčených exponátů z Kysuckého muzea ze slovenské Čadci, dokladující společnou česko-slovenskou historii hasičství.

Připraveny jsou statické ukázky moderní hasičské techniky HZS MSK a techniky dvou jednotek dobrovolných hasičů ze Slovenska – přijedou z obcí Korňa a Makov. V případě příznivého počasí se uskuteční na dvoře muzea ukázky hašení historickou technikou.

Program je připraven i pro mladší návštěvníky, včetně stánku preventivně výchovné činnosti. Hasičské muzeum stojí v Ostravě-Přívoze v Zákrejsově ulici za kostelem na Náměstí Svatopluka Čecha – napravo od Archivu města Ostravy.

Odkazy: HZS Moravskoslezského kraje - Pod patronem sv. Floriana - Hasičský záchranný sbor České republiky (hzscr.cz)

Zdroj: HZS Moravskoslezského kraje