Armádní CASA odvezla do Turecka humanitární pomoc

GŘ HZS ČR//Žhavé aktuality/Z regionů

13.02.2023 | Turecko
Armádní CASA odvezla do Turecka humanitární pomoc

12. 2. 2023 (JK) - V neděli 12. února 2023 v noci odletěl do Adiyamanu armádní letoun CASA s nákladem humanitární pomoci, dvěma dalšími příslušníky týmu USAR a materiálem pro potřeby zasahujících hasičů.

Převoz materiálu ze skladů zajistili hasiči, pomohli rovněž s nakládkou. Do Turecka v rámci humanitární pomoci přepravujeme především oblečení. Dva hasiči zabezpečí převzetí nákladu na letišti v Adiyamanu - to v současné době přijímá pouze speciální lety, pro komerční provoz je uzavřeno - a zůstanou s našim týmem do konce jeho nasazení.

Do textu 2.png

Letoun na místo hasičům dovezl rovněž několik balení iontových nápojů a vitamínů, které poskytla Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra a firma Nutrend.

Český USAR tým se z Turecka vrátí pravděpodobně v noci ze čtvrtku na pátek, záležet to bude na potřebách Turecké strany a vývoji situace na místě.

VIDEO A FOTO MATERIÁLY

ppor. Jakub Kozák, DiS.