Čerpání vody a popadané stromy byly nejčastější činností hasičů

GŘ HZS ČR//Žhavé aktuality/Z regionů

Čerpání vody a popadané stromy byly nejčastější činností hasičů

7. června 2019 (Nicole Zaoralová) - Během včerejšího večera a noci hasiči vyjížděli k více než 300 událostem spojených s odstraňováním následků silných přívalových srážek. Nejvíc výjezdů měli v Praze, Středočeském, Jihočeském a Jihomoravském kraji.

Například v Brně zasahovalo nejvíce jednotek při čerpání, kde voda zaplavila prodejnu, kotelnu bytového domu, sklad firmy, suterén dalšího obchodu a dvě podzemní garáže. Tam bylo přes metr vody a 15 parkujících vozidel. Událost byla ohlášena ve 2.15 hodin a na místo postupně vyjelo sedm profesionálních a dobrovolných jednotek hasičů. Čerpání vody na místě pokračuje i v ranních hodinách.

Jihočeští hasiči měli nejsložitější zásah na Vodňansku, kde prudký přívalový déšť zatopil rodinný dům. Na člunu pak hasiči z domu evakuovali dvě osoby.

V Hluboké nad Vltavou vyprošťovali hasiči z vodní laguny dvě auta.

Další četnou činností hasičů pak bylo odstraňování popadaných stromů a větví.

Od rána již zásahů ubývá, nicméně na mnoha místech, kde byla v noci situace nejsložitější, jsou hasiči ještě stále v terénu a práce budou pokračovat i během dopoledne.

pplk. Mgr. Nicole Zaoralová

MV-generální ředitelství HZS ČR