Do náboru hrdinů se na Fakultě biomedicínského inženýrství ČVUT v Kladně zapojil rekordní počet dobrovolníků

GŘ HZS ČR//Žhavé aktuality/Z regionů

11.03.2022 | Česká republika

11. 3. 2022 - Ve čtvrtek 10. 3. 2022 se uskutečnil rekordní nábor do registru dárců kostní dřeně. Výzvu iniciovali studenti Fakulty biomedicínského inženýrství ČVUT v Kladně. Obrátili na dobrovolnickou společnost Nábor hrdinů s cílem zvýšit počet dárců kostní dřeně a rozšířit tak základnu Českého národního registru dárců kostní dřeně.

Za celý den se celkem na fakultě v Kladně registrovalo rekordních 261 dobrovolníků, zejména studentů FBMI, více než tři desítky středočeských hasičů a několik obyvatel, zejména z Kladna.

„Jsem velmi rád, že naši studenti přišli s touto výzvou a současně jsem nesmírně hrdý, že jich tak velký počet má potřebu pomáhat. Že jich ale nakonec přišel rekordní počet v dosavadním působení Náboru hrdinů je skvělé,“ dodal děkan fakulty prof. MUDr. Jozef Rosina, Ph.D., MBA.

Výzvu studentů FBMI přijal také Hasičský záchranný sbor ČR, který myšlenku podpořil a do akce se zapojil v Kladně, a 86 studentů 3. lékařské fakulty Univerzity Karlovy, kteří se mohli registrovat v Praze. Akci podpořilo i statutární město Kladno.

Bez názvu.png

Z výše uvedených čísel je zřejmé, že se během jednoho dne v Kladně a v Praze zaregistrovalo 347 dobrovolníků. A protože se statistik vyplývá, že pro nalezení jednoho vhodného dárce, je třeba získat asi 120 registrovaných dárců. Lze tedy říci, že se nám během jednoho dne podařilo zachránit tři lidské životy.

Zdroj: úvodní stránka HZSCR