Generální ředitelství HZS ČR dnes navštívila delegace z Dánska

GŘ HZS ČR//Žhavé aktuality/Z regionů

21.04.2022 | Česká republika
Generální ředitelství HZS ČR dnes navštívila delegace z Dánska

21. 4. 2022 (MF) - Na pozvání ministra vnitra Víta Rakušana přijel dnes do České republiky dánský ministr pro imigraci a integraci Mattias Tesfaye.

V dopoledních hodinách navštívila delegace z Dánska v čele s dánským ministrem pro imigraci a integraci generální ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR (HZS ČR), kde se v rámci prezentace náměstka generálního ředitele HZS ČR pro IZS a operačního řízení Petra Ošlejška dozvěděla, jak Česká republika od začátku postupovala v řešení uprchlické krize.

Do textu.png

Společně navštívili Národní operační a informační středisko (NOPIS) a následně také Národní asistenční centrum pomoci Ukrajině (NACPU). Mattias Tesfaye byl mile překvapen, jak Česká republika během tak krátké doby zvládla nápor cca 300 000 ukrajinských uprchlíků. Uvedl: „It's impressive to receive almost 300 000 Ukrainians in such a short period of time.“ Zaujalo jej, že celý systém zastřešuje HZS ČR a překvapila jej rychlost, s jakou mají uprchlíci z Ukrajiny po příjezdu do České republiky zajištěné pojištění a celkovou hospitalizaci v rámci dočasného pobytu.

Poté se delegace z Dánska přesunula do Krajského asistenčního centra pomoci Ukrajině v Praze – Vysočanech.

Hasičský záchranný sbor České republiky

Zdroj: úvodní stránka HZS CR