Hasiči hasičům - výšková technika pro Ukrajinu opustila Česko

GŘ HZS ČR//Žhavé aktuality/Z regionů

24.03.2022 | Česká republika
Hasiči hasičům - výšková technika pro Ukrajinu opustila Česko

24. 3. 2022 (PJ) - Z areálu Záchranného útvaru HZS ČR v Hlučíně vyjela brzy ráno kolona hasičských aut směrem k ukrajinským hranicím. Hasičské sbory napříč Českou republikou posílají do obléhaných měst výškovou techniku, o kterou ukrajinští hasiči žádali.

Ve čtvrtek 24. března těsně před pátou hodinou ráno vyjela z areálu Záchranného útvaru Hasičského záchranného sboru České republiky v Hlučíně kolona hasičských tahačů s návěsy plně naloženými výškovou technikou pro ukrajinské hasiče směrem do Polska.

Kolem půl šesté ráno hasiči překročili za asistence policejního doprovodu česko-polské hranice a pokračují dále směrem na Ukrajinu, kde by mohli být kolem poledne. Výškovou techniku si na místě převezmou polští hasiči a ti je pak ukrajinským kolegům předají.

Celkově šest kusů výškové techniky, které budou v průběhu dvou dní transportovány, jsou z Hasičských záchranných sborů jednotlivých krajů. Jedná se o tři kusy automobilových plošin AP 27 a tři kusy automobilových žebříků AZ 30. Technika má veškeré revize platné, je po technických prohlídkách, je bezpečná a ihned použitelná k provozu.

Kromě výškové techniky odjela také auta s elektrocentrálami a potřebným osvětlovacím zařízením.

V následujícím týdnu bude humanitární akce s výškovou technikou doplněna o další automobilový žebřík, který daruje obec Koryčany.

kpt. Mgr. Pavla Jakoubková, DiS.

Ministerstvo vnitra - generální ředitelství

Hasičského záchranného sboru České republiky