Hasiči v České republice likvidují následky bouřky, která se přehnala v noci ze čtvrtka na pátek jednotlivými kraji

GŘ HZS ČR//Žhavé aktuality/Z regionů

23.06.2017
Od včerejšího čtvrtečního 22-června 2017 pozdního odpoledne až do současné chvíle, pátek 23.června 2017 zasahují hasiči při likvidaci následků bouřek, které se přehnaly přes Českou republiku.

Do dnešní 6 hodiny ranní se jednalo o téměř 800 případů. Do půlnoci byla situace nejhorší v Libereckém kraji, kraji Středočeském a na Vysočině, pak je bouřka přesunula do kraje Jihočeského a Jihomoravského.
V drtivé většině odstraňovali hasiči popadané stromy a větve na komunikace nebo na železnici, kde spadlý strom v několika případech zastavil železniční dopravu. Docházelo i k případům, kdy strom či větve spadly na  zaparkované vozidlo nebo sloup elektrického vedení.
Hasiči budou v likvidaci následků bouřky pokračovat v průběhu celého dnešního dne.
Kontakt:
kpt. Mgr. Nicole Zaoralová