Požární bezpečnost staveb 21. století

GŔ HZS ĆR/Źhavé aktuality/ Z regionů

Požární bezpečnost staveb 21. století
ViewImage.png
V pondělí dne 18. února 2019 se v prostorách Poslanecké sněmovny konal seminář "Požární bezpečnost staveb 21. století".
ViewImage.jpg
Tato akce vznikla z podnětu a patronace předsedy podvýboru pro Hasičský záchranný sbor ČR Poslanecké sněmovny a pod záštitou generálního ředitele Hasičského záchranného sboru ČR. Jednalo se o akci, která nastínila důležitost a význam požární ochrany v rámci stavebního práva a dále návrhy v rámci rekodifikace stavebního práva. Generální ředitel Hasičského záchranného sboru ČR v rámci svého úvodního slova upozornil:

ViewImage-(3).jpg

"Role HZS ČR při povolování staveb přímo koresponduje s jeho základním posláním, kterým je chránit životy a zdraví obyvatel, životní prostředí, zvířata a majetek před požáry a jinými mimořádnými událostmi a krizovými situacemi", což naprosto koresponduje s celou tématikou semináře. Všichni vystupující se shodli na důležitosti požární prevence v rámci staveb.

kpt. Mgr. Nicole Zaoralová tisková mluvčí MV-generální ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR
Foto: GŔ HZS ĆR,