Přehled zásahů hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královehrdaceký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

Přehled zásahů hasičů Královéhradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali ve čtvrtek 7. 6. 2018 celkem 24 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Hradec Králové – dopravní nehoda – 10:52
V Koutníkově ulici v Plotištích nad Labem došlo k dopravní nehoda čtyř vozidel. Na místě likvidovali následky profesionální hasiči ze stanice Hradec Králové – Pražská. Na místě se střetla čtyři osobní vozidla. Celkem tři osoby byly převezeny do zdravotnického zařízení. Hasiči místo nehody zajistili a na havarovaných vozech provedli protipožární opatření.

Hradec Králové – dopravní nehoda – 10:53
hk-karla1-(1).jpg
Před jedenáctou hodinou vyjížděli hasiči z centrální stanice k dopravní nehodě, která se stala na třídě Karla IV. v centru Hradce Králové. Došlo zde ke střetu dodávky a osobního automobilu. Při nehodě byly zraněny dvě osoby, jednu museli hasiči dokonce z havarovaného vozu vyprostit. Jednotka poté zajistila odstranění vozidel z komunikace, neboť nehoda se stala přímo v křižovatce a začínaly se tvořit kolony čekajících vozidel. Na závěr provedli hasiči úklid místa nehody.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Pecka – požár – 00:59
U požáru kontejneru na odpad zasahovali profesionální hasiči z Nové Paky. Požár dostali rychle pod kontrolu, okolní porost ohněm zasažen nebyl.

Libáň – požár – 07:04
Čtyři jednotky hasičů zasahovaly u požáru technologického zařízení v jednom z průmyslových objektů. Událost se obešla bez zranění, všichni zaměstnanci stihli halu opustit. Hasiči museli provést ve spolupráci se zaměstnanci firmy demontáž zařízení. Nakonec předali místo události technikovi a všichni pracovníci se mohli vrátit zpět na pracoviště, vyjma výrobní linky, která hořela. Na místě působil hasičský vyšetřovatel příčin požárů, který se bude událostí nadále zabývat. Výše škody i příčina požáru jsou tak prozatím předmětem vyšetřování. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Jičína a dále dobrovolní hasiči z Markvartic, Kopidlna a Libáně.

Milovice u Hořic – dopravní nehoda – 09:50
milovice-u-H1-(1).jpg
Následky nehody čtyř vozidel odstraňovali profesionální i dobrovolní hasiči z Hořic a také podnikoví hasiči z ČEPRO Cerekvice. K nehodě došlo na komunikaci I/35. Střetly se zde dvě dodávky, jeden osobní vůz a jeden nákladní automobil. Hasiči provedli protipožární opatření a uniklé provozní kapaliny zasypali sorpčním materiálem. Při nehodě byla zraněna jedna osoba, do péče si ji převzali záchranáři. Po zadokumentování mohli hasiči naložit havarované vozy na odtah a uklidit komunikaci.

Jičín – dopravní nehoda – 16:57
V části Moravčice na obchvatu města došlo k dopravní nehodě osobního vozidla a motocyklu. Na místě události zasahovali profesionální hasiči z Jičína. Hasiči místo nehody zajistili, z havarovaného motocyklu unikaly pohonné hmoty. Po úklidu komunikace předali místo policistům.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD
Červený Kostelec – technická pomoc – 10:56
Profesionální hasiči z Náchoda a dobrovolná jednotka z Červeného Kostelce zasahovali ve Lhotě za Červeným Kostelcem, kde otevírali byt. Byl zde zapnutý spotřebič.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Dobruška – požár – 09:24
Profesionální hasiči z Dobrušky likvidovali požár osobního vozidla, které stálo v Solnické ulici u obchodního domu. K uhašení použila jednotka vysokotlaký proud, díky kterému měla vše během několika minut pod kontrolou. Oheň zachvátil motorovou část vozu a celkově způsobil škodu asi za 100 tisíc korun. Příčinou požáru byla technická závada.

Solnice – dopravní nehoda – 17:19
Při nehodě motocyklu v části obce Ještětice došlo ke zranění dvou osob. Na místo vyjeli profesionální hasiči ze stanice Rychnov nad Kněžnou a dobrovolná jednotka ze Solnice. Hasiči místo nehody zajistili a dopravu v místě řídili kyvadlově.

Dobruška – dopravní nehoda – 20:31
dobruska1-(2).jpg
V Mírové ulici došlo k dopravní nehodě osobního vozidla a motocyklu. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Dobrušky. Při nehodě došlo ke zranění motorkáře. Hasiči pomohli záchranářům s jeho zajištěním a poté pomohli s transportem osoby do vrtulníku letecké záchranné služby. Jednotka zároveň zajistila havarované dopravní prostředky a uniklé provozní náplně zasypala sorpčním materiálem. Po došetření nehody ze strany policie provedli hasiči úklid komunikace.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV
Vrchlabí – dopravní nehoda – 16:57
Profesionální hasiči z Vrchlabí zasahovali u dopravní nehody v části Hořejší Vrchlabí. Došlo zde ke střetu dvou vozidel, přičemž došlo ke zranění osoby. Komunikace byla po dobu zásahu neprůjezdná. Hasiči provedli protipožární opatření na havarovaných vozech a zajistili unikající provozní náplně. Po došetření nehody ze strany policie odstranila jednotka havarované vozy do jednoho jízdního pruhu tak, aby byla komunikace alespoň částečně průjezdná.

Trutnov – dopravní nehoda – 13:53
trutnov1-(1).jpg
V Horské ulici zasahovali profesionální hasiči z Trutnova. Stala se zde dopravní nehoda osobního automobilu a dodávky. Vozidla se střetla bokem a došlo k úniku provozních náplní. Vozidla byla po nehodě nepojízdná. Hasiči na nich provedli protipožární opatření a uniklé náplně zlikvidovali. Po došetření nehody zajistila jednotka naložení vozidel na odtah.
Dolní Kalná – technická pomoc – 16:03
Profesionální hasiči z Nové Paky a dobrovolná jednotka z Dolní Kalné byli povoláni k úniku plynu propanbutanové lahve. Při příjezdu hasičů na místo plyn z lahve stále unikal, proto provedli vypuštění plynu do volného prostoru.

por. Mgr. Martina Götzová
Foto: HZS Královéhradeckého kraje