Prohlášení generálního ředitele HZS ČR k nehodě hasičské cisterny

27.08.2018
Prohlášení generálního ředitele HZS ČR k nehodě hasičské cisterny

smrt1.jpg

Prohlášení generálního ředitele HZS ČR genmjr. Ing. Drahoslava Ryby k nehodě hasičské cisterny v Olomouckém kraji

Každý hasič při nástupu ke sboru slavnostně slibuje, že bude chránit životy, zdraví a majetek ostatních, a to i s nasazením vlastního života. To měli zcela jistě na paměti i čtyři příslušníci HZS Olomouckého kraje, kteří v pátek v podvečer vyrazili k zásahu u dopravní nehody, kde byly nahlášeny čtyři zraněné osoby.

Bohužel došlo k tragédii a jejich cisterna u obce Libivá na Šumpersku havarovala. Při dopravní nehodě přišel o život jeden příslušník našeho sboru, jeden utrpěl velmi vážná zranění a dva příslušníci byli zraněni lehce.

Jsem touto událostí velmi zarmoucen.

Chtěl bych vyjádřit nejhlubší upřímnou soustrast rodině a přátelům zemřelého příslušníka.

Těžce zraněnému příslušníkovi, který je nyní po operaci v kritickém stavu v nemocnici, přeji hodně sil k rychlému uzdravení.

Chtěl bych též ocenit bezprostřední vlnu solidarity ostatních příslušníků HZS ČR.

Osobně navrhuji vyjádřit pietu a uctít památku zemřelého hasiče HZS Olomouckého kraje ze stanice Zábřeh jednou minutou ticha v pátek 31. srpna 2018 v 12.00 hodin na celém území České republiky.

podpis-gr-has.jpg

kpt. Mgr. Nicole Zaoralová