18 evakuovaných při úniku čpavku v Třeboni

HZS Jihočeský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

17.10.2020 | Třeboň/ Jihočeský kraj
18 evakuovaných při úniku čpavku v Třeboni

Krátce před devátou ráno přijalo operační středisko HZS Jihočeských hasičů oznámení o úniku plynného čpavku v třeboňském pivovaru Bohemia Regent.

Na místo byly vyslány profesionální jednotky z Třeboně a Českých Budějovic a jednotky dobrovolných hasičů Třeboň Branná a Lomnice nad Lužnicí. Na místo vyjela chemická laboratoř HZS Jihočeského kraje z Českých Budějovic, celkem zasahuje sedm kusů techniky a přes 20 hasičů. Z objektu bylo evakuováno 18 osob.

Video zde:  18 evakuovaných při úniku čpavku v Třeboni

Policie ČR zajišťuje okolí ve vzdálenosti zhruba 300 m od objektu. Hasiči vytvořili průzkumnou skupinu v ochranných protichemických oblecích s dýchací technikou uvnitř a pracují na zastavení úniku, ke kterému došlo na obtížně přístupném místě.

Podařilo se výrazně zmenšit objem unikajícího plynu, nyní se pracuje na jeho úplné likvidaci. Unikající čpavek směřuje do neobydleného území na louky, kde dochází k jeho rozptylu. Před ukončením zásahu provedou hasiči měření jeho koncentrace.
Zdroj: HZS Jihočeského kraje