Aprílové počasí přineslo do Jižních Čech sněhovou kalamitu

HZS Jihočeský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

02.05.2017
Aprílové počasí přineslo do Jižních Čech sněhovou kalamitu
V pátek 28. dubna začal Jihočeský kraj zasypávat sníh. Jihočeští hasiči od půlnoci do sedmé hodiny ranní vyjeli ke stovkám popadaných stromů
V sedm hodin ráno, kdy se střídají sloužící směny na operačním středisku, předával vedoucí směny nově nastupujícím informaci, že hasiči v průběhu noci zasahovali u 120 událostí. Jednotky profesionálních i dobrovolných hasičů odklízely z jihočeských silnic stromy, které popadly pod tíhou těžkého mokrého sněhu. Jednalo se o tzv. vícečetné zásahy, kdy hasiči vyslaní k jedné události, odklidili více spadaných stromů. Nejvíce zasažené byly oblasti Prachaticka - Volarska a Českokrumlovska.
gop.jpg
V ranních hodinách se pak začali být zaměstnaní více hasiči na Českobudějovicku. Podle slov operačního důstojníka v nejexponovanější době přicházela z tísňových linek 112 a 150 na operační středisko hasičů událost každé dvě minuty.
ggggg.jpg
Po sedmé hodině ranní se situace uklidnila. Ve výjezdových statistikách do 9:30 přibylo "už jen" přibližně 30 nových událostí.
Ve všech případech se jednalo o stromy spadané na silnice či železnice. Nemáme informaci, že by byl někdo zraněn.

Vendula Matějů
HZS Jihočeský kraj