„Bavorák“ sjel u Čejkovic do rybníka, vyprošťovat jej museli hasiči

HZS Jihočeský kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

13.03.2017
„Bavorák“ sjel u Čejkovic do rybníka, vyprošťovat jej museli hasiči

Nejprve profesionální jednotka ze stanice Suché Vrbné byla v neděli 12.března 2017 devět minut před polednem vyslána do Čejkovic k dopravní nehodě osobního automobilu. Když hasiči na místě zjistili, že se nejedná o klasickou silniční nehodu, byli povoláni jako posilová jednotka i jejich českobudějovičtí kolegové.

a.jpg

Jednalo se o havarovaný osobní automobil značky BMW, jehož řidič nezvládnul řízení, vyjel ze silnice a skončil až po střechu v rybníce. Řidič stihnul a zvládnul oknem z potápějícího se auta vylézt. Nemáme informaci, že by byl zraněn.
Z auta vytékaly provozní kapaliny a bylo nutné vůz vyprostit z vody ven. Proto přijeli českobudějovičtí profesionální hasiči s automobilovým jeřábem, člunem a vybavením pro zásahy ve vodě. Potápěči a hasiči v suchých oblecích auto ve vodě zajistili a připravili na vytažení tím, že za kolo vozu natáhli látkový popruh. Policisté mezitím silnici v místě nehody zcela uzavřeli. Krátce před půl druhou odpolední bylo BMW vyproštěné z vody, když hasiči auto navijákem přitáhli nejprve ke břehu a následně vytáhli až na silnici.

Vendula Matějů

HZS Jihočeský kraj