Blatenští hasiči řešili co se zraněnou žlunou, která nebyla schopna letu a měla podle vyjádření veterináře zraněnou nohu.

HZS Jihočeský kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

05.07.2017
Blatenští hasiči řešili co se zraněnou žlunou,  která nebyla schopna letu a měla podle vyjádření veterináře zraněnou nohu.
Přímo na stanici blatenských profesionálních hasičů přinesly v úterý 4.7. 2017 v podvečerních hodinách dvě ženy mládě žluny zelené, které nebylo schopno letu a mělo podle vyjádření veterináře zraněnou nohu.
Blatenská jednotka vyjela na místo, kde žluny měly hnízdo s tím, že by mládě do hnízda vrátila. Mezitím velitel zásahu situaci telefonicky konzultoval s ornitologem, který doporučil žlunu dát na střechu blízké veterinární ordinace, ale ne do hnízda. A to proto, že podle poskytnutého popisu ptáka je žluna již vyvedená z hnízda. Ale vzhledem ke zranění nohy rozhodnul velitel zásahu kontaktovat Městskou polici Blatná, které hasiči žlunu předali. Strážníci ji odvezli do záchranné stanice v Makově.

ViewImage-(3).jpg
Vendula  Matějů –tisková mluvčí Jihočeský kraj