Českobudějovičtí hasiči zachránili zavaleného muže

HZS Jihočeský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

Českobudějovičtí hasiči zachránili zavaleného muže
Komplikovaný zásah řešili dnes ,30. Května  2017 profesionální hasiči z českobudějovické stanice v Českých Budějovicích v ulici U Lučního jezu, kam osádky dvou cisteren v 14:42 hodin vyjely k záchraně zavalené osoby.
Když hasiči přijeli na místo, nalezli muže ve vrtu zavaleného do pasu, částečně ve vodě. Pán s hasiči komunikoval, nebyl zjevně bezprostředně ohrožen na životě. Velitel zásahu si jako posilovou jednotku vyžádal z českobudějovické stanice technický kontejner, který je vybaven na zásahy tohoto typu. Hasiči zahájili záchranu zajištěním vrtu a vyhrabáváním zeminy okolo zasypaného. Záchranu jim ale ztěžoval vnitřek vrtu, který se neustále sesypával. Přibližně po hodině se hasičům podařilo muže vyhrabat po kolena. Na místo se dostavil bagr, který okolí vrtu obkopával a tím výrazně urychlil záchranu zavaleného.
Krátce po 16. hodině hasiči muže vyprostili a uložili do vakuových nosítek. Tak byl transportován do sanitky ZZS. U zásahu byla přítomna také Policie ČR.

Vendula Matějů, tisková mluvčí-HZS Jihočeský kraj
Foto: JZS Jihočeský kraj