Čtvrtý den požáru štěpky v jihočeských Chlaponicích

HZS Jihočeský kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

Čtvrtý den požáru štěpky v jihočeských Chlaponicích

Čtvrtý den zasahují hasiči u požáru ve skladu štěpky v jihočeských Chlaponicích. Situace na požářišti je v tuto chvíli téměř zvládnutá, předpokládáme, že v průběhu dnešního dne bude požár zcela zlikvidován.

aas.jpgVe čtvrtek 25. ledna 2018 po další celodenní práci ukončil okolo 18. hodiny velitel zásah pro všechny tři nákladní automobily Záchranného útvaru HZS ČR a odeslal je na své roty do Zbirohu a Jihlavy. Další dva stroje Záchranného útvaru HZS ČR, které pomáhaly jihočeským hasičům, a to nakladač a rypadlo, ukončily zásah dnes ,26. ledna 2018 ráno a odjely na roty ve Hlučíně a Zbirohu.

Večer zásah ukončily také všechny profesionální a dobrovolné jednotky kromě píseckých profesionálů. Ti po celou noc požářiště monitorovali, měřili teploty hromad termokamerou a případná ohniska ochlazovali.
Písecká profesionální jednotka je jedinou, která bude na požářišti i dnes. Hasiči budou pokračovat v monitoringu teplot jednotlivých hromad a případném ochlazování ohnisek.

Zajímavá čísla tohoto zásahu:

• celkem zasahovalo v Chlaponicích téměř 100 hasičů,

• Záchranný útvar HZS ČR vypomohl 12 hasiči,

• zasahující jednotky přeskladnily štěpku na ploše přibližně ½ hektaru, což je polovina celé skladovací plochy,

• těžká technika Záchranného útvaru HZS ČR přeházela okolo 7 000 m3 štěpky,

• ve středu i ve čtvrtek použili hasiči přibližně 900 000 litrů vody, množství hasební vody se tak za celou dobu hašení blíží 2 000 000 litrů.

Vendula Matějů, tisková mluvčí - HZS Jihočeský kraj

Foto: HZS Jihočeský kraj