Desítky událostí spojených s bouřkami

HZS Jihočeský kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

03.07.2019 | Jihočeský kraj
Desítky událostí spojených s bouřkami

V pondělí 1. června se přes území Jihočeského kraje přehnaly bouřky a prudký déšť. Změna počasí navýšila výjezdy hasičů, kteří od odpoledních hodin do půlnoci zasahovali přibližně u devadesáti událostí.

Profesionální a dobrovolní hasiči především odklízeli popadané stromy, evidujeme také několik čerpání. Nejvíce práce měli hasiči na Českobudějovicku a Jindřichohradecku.
Počty zásahů na jednotlivých územních odborech:
  • Českobudějovicko - 50 událostí. Ve většině případů hasiči odklízeli spadané větve a stromy (39), čtyřikrát čerpali vodu, pětkrát pročišťovali ucpané kanalizace a uklízeli znečištěné silnice, v Široké ulici v Českých Budějovicích a v Borovanech zajistili střechy, do kterých protékala voda.

• Českokrumlovsko - 4 událostí. Třikrát odklízeli spadlé stromy (Bukovsko, Hašlovice, Netřebice), v Českém Krumlově na Latráně sundali stromy spadlé na dráty elektrického vedení.

• Jindřichohradecko  - 17 událostí. V 16 případech odklízeli spadlé stromy, v Třeboni pak zajišťovali spadlý billboard.

• Prachaticko  - 2 událostí. V Netolicích zakryli střechu a v Prachaticích odklidili spadlý strom.

• Strakonicko - 9 událostí. Ve všech případech jednotky odklízely popadané stromy.

• Táborsko - 10 událostí. Ve většině případů hasiči odklízeli spadané větve a stromy (7 událostí), dvakrát čerpali vodu a v obci Nuzbely uklízeli znečištěnou silnici od bahna.
Zdroj: HZS Jihočeského kraje