Dopravné nehody v Jihočeském kraji, ke kterým museli vyjet hasiči, pokračovaly i v neděli

HZS Jihočeský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

19.02.2018

Další nehody museli řešit hasiči v neděli 18.2. 2018 na jihočeských silnicích. Situace se však v porovnání se sobotou 17.2. 2018 výrazně uklidnila.

Původně s nutností vyproštění zraněných osob byla na tísňovou linku ohlášena dopravní nehoda osobního automobilu, který havaroval na Pražské třídě v Českých Budějovicích. K nehodě proto byli v 8:03 hodin vysláni profesionální hasiči obou českobudějovických stanic – stanice České Budějovice i Suché Vrbné.

ViewImage-aspx.jpg

Průzkumem na místě nehody hasiči zjistili, že se jedná o nehodu osobního auta značky Mercedes Benz, který vyjel ze silnice a narazil do sloupu.

V havarovaném autě zůstaly dvě osoby – řidič a jeho spolujezdkyně. Nemohli se dostat z auta ven. Hasiči je vyprostili poměrně jednoduše, nebylo nutné použít hydraulické vyprošťovací zařízení. Oba si převzala ZZS. Hasiči pak zajistili havarovaný Mercedes protipožárním opatřením a nehodu předali Policii ČR k šetření.

Následky další českobudějovické nehody likvidovala krátce před 14. hodinou profesionální jednotka ze stanice Suché Vrbné na sídlišti Vltava v Krčínově ulici. Zde se srazily osobní automobily továrních značek Honda CR-V a Ford Mondeo.

U této nehody utrpěla zranění jedna osoba, vyproštění nebylo potřeba. Zasahující jednotka u aut provedla nezbytné protipožární opatření a vyteklé provozní látky na silnici zasypala sorbentem. Po ukončení šetření policistů pak hasiči dokončili úklid vozovky – zametli použitý sorbent a okolo 15. hodiny se vrátili zpět na základnu.

Vendula  Matějů –tisková mluvčí Jihočeský kraj
Foto: HZS Jihočeský kraj