Dopravní nehody v Českých Budějovicích

HZS Jihočeský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

02.03.2017
Dopravní nehody v Českých Budějovicích
Tři nehody komplikovaly ve středu 1.března 2017 provoz v ulicích Českých Budějovic. U jedné z nehod museli hasiči vyprošťovat.
Následky dopravní nehody osobního automobilu a dodávky řešili od 10:49 hodin v Českých Budějovicích v Jírovcově ulici profesionální hasiči ze stanice Suché Vrbné. Jednotka nevyprošťovala, pouze zajistila obě auta protipožárním opatřením a uklidila silnici od vyteklých provozních kapalin, plastů a skla. Zdravotníci ZZS si převzali jednu zraněnou osobu.
Stejná jednotka pak od 12:43 hodin zasahovala v Českých Budějovicích na Strakonické ulici, kde se srazily osobní automobil značky Škoda Fabia s nákladním autem Mercedes Atego. Při nehodě nebyl nikdo zraněn. Hasiči zajistili vozidla, únik provozních kapalin zlikvidovali sorbentem a po došetření nehody Policií ČR uklidili vozovku.
Obě českobudějovické jednotky byly v 15:32 hodin vyslány v Českých Budějovicích do ulice B. Martinů, kde byla ohlášena dopravní nehoda s nutností vyproštění zraněných osob. Jednalo se o nehodu dvou osobních aut, v jednom z nich zůstala zaklíněna osoba. Hasiči ji během několika minut vyprostili a předali zdravotníkům ZZS. Zároveň havarovaná auta zajistili protipožárním opatřením. Po ukončení záchranných prací hasiči předali nehodu k šetření policistů a odjeli zpět na základny. V 17:20 hodin pak k nehodě vyjela opět suchovrbenská jednotka, aby dokončila úklid vozovky.

Vendula Matějů
HZS Jihočeského kraje