Druhý stupeň požáru ve Slavonicích

HZS Jihočeský kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

17.07.2019 | Slavonice/Jihočeský kraj
Druhý stupeň požáru ve Slavonicích

V plném rozsahu hořela již ocelokolna, když k ní do Rudolecké ulice ve Slavonicích v noci přijeli zasahující hasiči. Požár byl na tísňovou linku ohlášen v 1:35 hodin. 

K požáru vyjeli profesionální hasiči ze stanice Dačice a jednotky SDH obcí Slavonice, Staré Hobzí a Český Rudolec. Následně byli svoláni dobrovolní hasiči obcí Cizkrajov, Staré Město pod Landštejnem a Dačice. Ze stanice jindřichohradeckých profesionálních hasičů do Slavonic vyjela automobilová plošina.

Vzhledem k množství vyslané techniky byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu. Průzkum na místě požáru ukázal, že požár zasáhnul ocelovou kolnu o půdorysu 15 x 15 metrů, která byla plná uskladněných balíků sena. Zasahující jednotky dostaly požár pod kontrolu až za necelou hodinu hašení.

Následujících dlouhých devět hodin pak hasičům zabralo dohašování, během kterého jednotky musely rozebrat konstrukce kůlny a vyvézt zasažené balíky. Úplnou likvidaci požáru velitel zásahu nahlásil v 12:42 hodin. Teprve pak jednotky požářiště postupně začaly opouštět.
Podle vyšetřovatele HZS činí výše vzniklé škody 750 000,-. Příčina vzniku požáru je předmětem šetření.
Zdroj: HZS Jihočeského kraje