Dva mrtví a tři zranění při nehodě na Písecku

HZS Jihočeský kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

01.11.2018 | Ilustrační foto
Dva mrtví a tři zranění  při nehodě na Písecku
nehoda22.png
Vážná nehoda komplikuje provoz na silnici u obce Čížová na Písecku. Ve středu 31. října 2018 v dopoledních hodinách zde došlo ke střetu dvou osobních automobilů.

Informaci o nehodě přijalo Krajské operační a informační středisko HZS Jihočeského kraje 11 minut po hasic-aut.jpgjedenácté hodině. K nehodě byly vyslány osádky rychlého zásahového automobilu a cisterny profesionálních hasičů ze stanice Písek, na místo vyjeli policisté a zdravotnická záchranná služba. K nehodě vzlétnul také vrtulník LZS.

smrt.jpgJednalo se o střet osobních automobilů značek Audi a Škoda Fabia. Následky střetu nepřežily dvě osoby. Další tři utrpěly zranění. Zasahující hasiči asistovali zdravotníkům při ošetření zraněných a jejich transportu do vrtulníku a sanitek. Zároveň havarovaná auta zajistili proti vzniku požáru a úniku provozních kapalin.

Krátce před 13. hodinou byla těla vyproštěna z havarovaných aut. Písecká cisterna i rychlý zásahový automobil technika5.pngse vrátily zpět na základnu. Nehodu si převzala Policie ČR. Po ukončení jejího šetření na místo nehody v 14:23 hodin vyjel písecký technický automobil, který bude provádět likvidační práce.

Vendula  Matějů –tisková mluvčí Jihočeský kraj