Dva mrtví u nehody u Kubovy Hutě

04.05.2019
Dva mrtví u nehody u Kubovy Hutě
hasiciPo.jpg
Všechny složky integrovaného záchranného systému zasahovaly na silnici I. třídy č. 4 u Kubovy Hutě, kde v podvečer 3. května 2019 došlo ke střetu dvou osobních aut.

telefon22.jpgNehoda byla na operační středisko hasičů nahlášena v pátek 3.5. 2019 v 17:37 hodin jako nehoda s vyproštěním. Do Kubovy Hutě vyjeli profesionální hasiči ze stanice Vimperk a dobrovolní hasiči obce Volary.

zachrana1.jpgPrůzkum, který hasiči na místě nehody provedli, ukázal, že zranění utrpěly tři osoby, z toho dvě zůstaly ve vozech zaklíněny. Zasahující hasiči okamžitě zahájili vyprošťování.

smrt5.pngV průběhu záchranných prací lékař musel konstatovat smrt postupně u dvou osob. Hasiči obě těla z aut vyprostili. Třetí zraněno osobu ošetřila ZZS. Hasiči následně zajistili havarované vozy, z nichž jedno skončilo v příkopu, proti požáru. Poté volarská jednotka zásah ukončila.

Na místě zůstali pouze vimperští profesionální hasiči, kteří vyčkali, až policisté nehodu zadokumentují a vyšetří. Silnice byla v místě nehody zcela uzavřena.

Vendula  Matějů –tisková mluvčí Jihočeský kraj