Dvě dodávky a autobus havarovaly u Dívčic

HZS Jihočeský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

05.06.2017
Dvě dodávky a autobus havarovaly u Dívčic
Vážná dopravní nehoda se stala dnes ,5. Června 2017, v odpoledních hodinách na silnici I. třídy v katastru obcí Dívčice, části obce Novosedly.
Informaci o nehodě obdrželi hasiči krátce před 14. hodinou. K nehodě operační středisko hasičů vyslalo z obou směrů silnice dvě jednotky profesionálních hasičů, a to ze stanic České Budějovice a Vodňany. Vodňanská jednotka dorazila k nehodě jako první. Její velitel po provedeném průzkumu podal zprávu, že se jedná o srážku autobusu a dvou dodávek.
r.jpg
V dodávkách byly dvě zraněné osoby, jejich vyproštění nebylo potřeba. V autobuse cestovalo sedm osob. Hasiči pomohli vyndat zraněného řidiče, kterého do nemocnice transportoval vrtulník LZS. Další zraněnou z autobusu zdravotníci ZZS ošetřili na místě.
rrrrr.jpg
Obě jednotky asistovaly ZZS při ošetřování a transportu zraněných, zároveň zajistily všechny tři vozy protipožárním opatřením a opatřením proti úniku provozních kapalin.
Po 15. hodině českobudějovičtí i vodňanští hasiči zásah ukončili. Nehodu si převzali k šetření policisté. Až po ukončení jejich práce na místo několik minut před 17. hodinou vyjeli profesionální hasiči ze stanice Suché Vrbné, kteří budou řešit úklid komunikace.
 rrr.jpg

Vendula Matějů, tisková mluvčí – HZS Jihočeského kraje