Dvě nehody na Českokrumlovsku

HZS Jihočeský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

10.02.2017
Dvě nehody na Českokrumlovsku
U dvou nehod zasahovali na Českokrumlovsku v posledních dnech profesionální hasiči. Obě nehody byly původně ohlášeny s nutností vyproštění zraněných osob. Vážná nehoda byla nakonec pouze ta u Kladenského Rovného - vyproštěného zraněného musel transportovat vrtulník LZS.
Profesionální hasiči ze stanice Český Krumlov spolupracovali ve středu 8. února od 15:10 hodin s jednotkou VHJ Boletice u dopravní nehody, která se stala u obce Kladenské Rovné. Havaroval zde osobní automobil, který ležel v době příjezdu hasičů na boku. Uvnitř zůstala zaklíněna osoba. Hasiči ji na záchranných nosítkách vyprostili přes zadní sedadla, předali zdravotníkům ZZS a následně transportovali do vrtulníku LZS. Současně s vyproštěním jednotky u auta provedly protipožární opatření a zasypaly vyteklé provozní kapaliny sorbentem. Po ukončení šetření policistů hasiči dokončili úklid vozovky a zásah před 18. hodinou ukončili.
Původně s vyproštěním zraněných osob byla ve čtvrtek 9. února ohlášena dopravní nehoda osobního automobilu, která se stala u obce Bujanov, části obce Suchdol. K nehodě vyjeli sedm minut po 13. hodině profesionální hasiči ze stanice Kaplice. Hasiči nalezli havarované auto tovární značky Fiat Ulysse několik metrů mimo vozovku doslova zapasované mezi mladými stromky. Vyproštění nakonec nebylo potřeba, zraněná osoba mohla z auta vystoupit sama. Okamžitě si ji převzali zdravotníci ZZS. Zasahující kaplická jednotka auto zajistila protipožárním opatřením a po ukončení šetření policistů vůz vytáhla zpět na silnici. Z místa zásahu hasiči odjeli krátce před 15. hodinou.
Zpracovala: por. Ing. Vendula Matějů
HZS Jihočeského kraja