Dvouletá fenka Dája vyskočila na sporák a packou zapnula jeden z vařičů

HZS Jihočeský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

Dvouletá fenka Dája vyskočila na sporák a packou zapnula jeden z vařičů
g.jpg
K ohlášenému požáru bytu vyslali operační důstojníci Operačního a informačního střediska HZS Jihočeského kraje do ulice P. Chelčického ve Vodňanech místní profesionální hasiče a jednotky SDH obcí Vodňany a Vodňany-Pražák.

dgf.jpg
K požáru přijela v sobotu 16.září 2017 jako první profesionální jednotka, která v dýchací technice vstoupila do silně zakouřeného bytu. Hasiči ohnisko požáru našli v kuchyni. Hořící elektrický sporák a částečně také kuchyňskou linku hasiči uhasili vysokotlakým proudem. Zásah jednotky trval necelou čtvrthodinu. Následně byl celý byt odvětrán přirozenou cestou. Zásah dobrovolných jednotek nebyl potřeba, obě byly na místě zásahu velitelem ponechány v záloze. Požár zničil linku a sporák v hodnotě 30 000,-.

gg-(1).jpg
Příčinou vzniku požáru bylo zapnutí sporáku psem. Dvouletá fenka Dája vyskočila na sporák a packou zapnula jeden z vařičů. Dája vyvázla zcela bez zranění. Podle slov zasahujících hasičů naopak projevovala velikou radost nad veškerým děním kolem sebe.

Vendula Matějů, tisková mluvčí - HZS Jihočeský kraj
Foto: HZS Jihočeský kraj