Hasiči čerpali vodu po vydatných deštích na Táborsku a ve Volarech

HZS Jihočeský kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

15.08.2020 | Jihočeský kraj
Hasiči čerpali vodu po vydatných deštích na Táborsku a ve Volarech

V souvislosti s vydatnými srážkami, které přinesly včerejší bouřky na jihu Čech, evidují hasiči přes šedesát událostí. Okolo 20. hodiny začalo operační středisko přijímat volání na tísňovou linku z Táborska a Volar.

V Táboře, Sezimově Ústí, Plané nad Lužnicí a okolních obcích vyjížděli hasiči k 35 událostem. V naprosté většině šlo o čerpání vody ze sklepů či odstraňování překážek v odtoku kanalizací. V Kardašově Řečici vyjeli hasiči ke čtyřem případům čerpání vody. Všechny tyto zásahy se odehrály mezi 20. a 23. hodinou. V Plané nad Lužnicí došlo k zatopení podchodu do výše zhruba jednoho metru. Na likvidaci následků vydatného deště se podíleli profesionální jednotky z Tábora a Soběslavi a dobrovolní hasiči ze Zhoře u Tábora, Kardašovy Řečice, Želče, Myslkovic, Košic, Plané nad Lužnicí, Malšic, Chýnova či Sezimova Ústí.

20200814_200839.jpgVe Volarech evidujeme od 20. do 23. hodiny 15 zásahů spojených s deštěm. Šlo o čerpání vody ze dvorků, sklepů domů a odstraňování překážek v odtoku kanalizací. Volarské náměstí bylo kvůli vodě neprůjezdné. Na dvoře jednoho z domů v Tovární ulici bylo hlášeno půl metru vody. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Prachatic a dobrovolné jednotky hasičů z Volar, Borových Lad a Horní Vltavice.

Foto: JSDH Volary
Zdroj: HZS Jihočeského kraje