Hasiči na dopravním hřišti ve Strakonicích

HZS Jihočeský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

24.05.2017
Hasiči na dopravním hřišti ve Strakonicích
Dopravní dopoledne u ZŠ Poděbradova připravili strakoničtí profesionální hasiči v úterý 23. května. Spojili jsme síly se státními i městskými policisty a společně jsme realizovali na dopravním hřišti preventivně-výchovnou akci pro děti z MŠ U Parku. Akce byla tematicky zaměřena na bezpečnost v silničním provozu. Děti ve věku 3-6 let se mohly alespoň na několik okamžiků stát řidiči anebo i profesionálními záchranáři.
d.jpg
Hasiči na svém stanovišti připravili kreslení a soutěžilo se i v házení míčků do „Plamínku“. K dispozici byla technika v podobě cisterny a požární plošiny. Dopoledne se opravdu vydařilo a svou měrou přispělo i příjemné letní počasí. Nadšení a úsměv dětí byl pak největší odměnou a poděkováním všem, kteří se podíleli na průběhu akce.
dd.jpg
Nejbližší další akcí bude první červnový den již IX. ročník tradičního Dětského dne se záchranáři na strakonické stanici, který budeme pořádat společně s policisty a vojáky. Do prázdnin nás čeká na základních školách ještě mnoho práce. S naším Záchranářem zvládneme navštívit základní školy v Katovicích, Blatné a Česticích.
autor: plk. Ing. Ota Šmejkal, ředitel HZS Jihočeského kraje, ÚO Strakonice