Hasiči na jihu Čech odklízeli popadané stromy

HZS Jihočeský kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

Hasiči na jihu Čech odklízeli popadané stromy

hasici-jihoc-kraj.png  hasic-auto5E.jpg

Přesně tak, jak předpovídala výstraha Českého hydrometeorologického ústavu, přehnal se přes území jihočeského kraje v úterý 23. dubna silný vítr.

vitr3.pngJeho sílu jihočeští profesionální a dobrovolní hasiči poznali ihned po půlnoci, kdy začali vyjíždět k popadaným stromům. Zásahy hasičům nepříbývaly nijak dramaticky, jak tomu bývá například při velkých orkánech. Přesto jejich počet počítáme v desítkách.

ss-(1).jpg

vitr3.pngOd půlnoci do dopoledních hodin vítr zaměstnal hasiče pouze na třech územních odborech, a to na Českobudějovicku, Jindřichohradecku a Táborsku. Teprve v odpoledních a pak navečerních hodinách lámal vítr stromy i v dalších okresech.

sssssss-(1).jpg

staistika1.jpgCelkem za 23.duben 2919 počítáme téměř 90 tzv. vícečetných událostí. Hasiči především odklízeli stromy popadané na silnice a železnice.

techn-pomoc.pngV několika případech pak upeňovali uvolněné plechy na střechách, jako například na základní škole v obci Novosedly nad Nežárkou, na mateřské školce v Růžové ulici v Jindřichově Hradci či na domch v Nerudově ulici v Českých Budějovicích, v Netolicích, Soběslavi, Neuslužicích, Úsilném nebo Jindřichově Hradci.

18-00.gif
Od půlnoci k 22. hodině jsou počty zásahů na jednotlivých územních odborech následující:

Českobudějovicko - 26,

Českokrumlovsko - 0,