Hasiči v Jihočeském kraji během noci vyjeli k více než dvěma stovkám zásahů

HZS Jihočeský kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

Hasiči v Jihočeském kraji během noci vyjeli k více než dvěma stovkám zásahů
a16.pngPřibližně od večerních osmi hodin  v neděli 23. září 2018  zaměstnává hasiče na jihu Čech silný vítr.

telefon.jpgŽe přijde náročná noc, pocítili nejprve hasiči pracující na operačním střediku. Operátoři tísňové linky 112 zvedali hovory, které k nim přepadávaly z jiných krajů. V 20:18 hodin byl vyhlášen poplach pro první jihočeskou jednotku.

hasic-aut.jpgDo půlnoci jihočeské jednotky vyjely ke 190 tzv. vícečetným událostem. Znamená to, že během jednoho výjezdu odklidily i více spadlých stromů. Po půlnoci se situace uklidila. Do 7. hodiny ranní pak jednotky zasahovaly u dalších 40 událostí. Celkem tedy za noc evidujeme 230 výjezdů.

vystraha2.jpgVítr lámal stromy téměř ve všech okresech Jihočeského kraje. Postupoval od západu na východ. Nejprve bylo zasaženo Prachaticko, pak postupně následovaly všechny okresy až po Jindřichohradecko.

nej.jpgNejvíce práce měli hasiči na Strakonicku (cca 50 událostí) a na Českobudějovicku (necelých 50 událostí). Ve všech případech se jednalo o spadané stromy. Hasiči odklízeli stromy především ze silnic a železnic. Nikde jsme nemuseli po bouřce čerpat vodu, neevidujeme žádné zraněné osoby ani výrazné škody na majetku.

vystraha2.jpegVítr sice již v Jižních Čechách ustává, výstraha pro náš kraj již pozbývá své platnosti, přesto zvýšený počet výjezdů očekáváme i v průběhu pondělka.

Vendula Matějů, tisková mluvčí - HZS Jihočeský kraj
Foto: HZS Jihočeský kraj