Hromadné dopravní nehody

HZS Jihočeský kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

28.07.2019 | Jihočeský kraj
Hromadné dopravní nehody

Poslední červencové dny byly "bohaté" nejen na požáry, ale také na dopravní nehody. Nestává se, aby jihočeské jednotky během jednoho dne řešily sedm nehod.

Všechny složky integrovaného záchranného systému zasahovaly na silnice vedoucí z Dačic ke Karlovu, kde okolo půl druhé odpolední havaroval osobní automobil značky Ford Mondeo. Ve Fordu cestovaly dvě osoby, nehoda si nakonec vyžádala pouze jedno zranění. Zasahující profesionální hasiči ze stanice Dačice nevyprošťovali. Zajistili místo nehody, zabezpečili havarované Mondeo proti vzniku požáru odpojením akumulátoru a po ukončení šetření policistů zlikvidovali ze silnice vyteklé provozní kapaliny.

K další nehodě vyjeli v 14:53 hodin profesionální hasiči ze stanice Soběslav, a to k obci Vlastiboř, části obce Záluží. Zde se střetly dva osobní automobily továrních značek Chrysler Voyager a Dacia Duster. Zdravotníci ZZS nejprve ošetřili jednu zraněnou osobu, následně do nemocnice na pozorování odvezli další dvě. Soběslavská jednotka provedla u havarovaných aut nezbytná protipožární opatření a kontrolu úniku provozních kapalin. Když byly vozy odvezeny odtahovou službou hasiči dokončili úklid komunikace a zásah ukončili.

Vážná nehoda se pak stala krátce před 19. hodinou u Českého Rudolce, části obce Marvkarec. Zde havaroval osobní automobil značky Škoda Octavia, který vyjel ze silnice a zde narazil do stromu. Profesionální hasiči ze stanice Dačice museli auto, které bylo vzpříčené ve stromě, zajistit proti pohybu, aby bylo možné z něj dostat všechny tři cestující. Jedna osoba vyvázla bez zranění, druhá byla schopna auto opustit s pomocí hasičů, třetí museli hasiči vyprošťovat. Ta byla do nemocnice transportována letecky. Následovalo opět protipožární zajištění auta a úklid vozovky. I tuto nehodu šetřila Policie ČR.
Zdroj: HZS Jihočeského kraje