Jihočeští hasiči likvidují následky větru

HZS Jihočeský kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

04.02.2020 | Jihočeský kraj
Jihočeští hasiči likvidují následky větru

Přibližně od páté hodiny ranní vyjízdějí jihočeští profesionální a dobrovolní hasiči k zásahům, při kterých odstraňují následky silného větru.

Operační a informační středisko HZS Jihočeského kraje přijalo první tísňové voláni o spadlém stromu v 4:42 hodin, a to z Prachaticka. Následovaly další desítky volání. V tuto chvíli (10 hodin) evidujeme necelých sedm destítek tzv. vícečetných událostí. Znamená to, že hasiči během jednoho výjezdu odklízeli i více popadaných stromů.
Jednoznačně nejvíce práce měly jednotky na Prachaticku. Zde byla téměř polovina všech výjezdů. Vítr pak postupoval přes celý kraj s tím, že dalších 10 výjezdů mají hasiči na Českobudějovicku, 11 na Jindřichohradecku a 8 na Českokrumlovsku. Písecko, Táborsko a Strakonicko bylo z pohledu hasičů zasaženo minimálně.

V téměř všech případech se jednalo o odklízení spadaných stromů ze silnic. Pouze hasiči v Českých Budějovicích dvakrát upevňovali uvolněné bilboard a ceduli a větrem uvolněné plechy na střeše. Další ceduli upeňovala českokrumlovská jednotka také v Kamenném Újezdu.

Větrná situace se v průběhu dne na území Jihočeského kraje postupem dne uklidňuje. Mezi 10. a 13. hodinou pak hasiči vyjeli "už jen" ke 12 popadaným stromům
Zdroj: HZS Jihočeského kraje