Jihočeští hasiči měli letos nezvykle klidnou filipojakubskou noc

HZS Jihočeský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

02.05.2017
Jihočeští hasiči měli letos nezvykle klidnou filipojakubskou noc
V průběhu noci z posledního dubna na první květen zasahovali jihočeští hasiči pouze u jediného případu, který přímo souvisel s pálením čarodějnic a dalšími tradicemi probíhajícími na filipojakubskou noc.
Tímto jediným zásahem byl výjezd profesionálních jednotek ze stanic Tábor a Týn nad Vltavou, které po druhé hodině ranní v Raděticích musely pokácet podřezanou májku. Hrozilo, že nakloněná májka spadne na blízkou zastávku.
V řadě obcí pak jednotky profesionálních i dobrovolných hasičů hlídaly čarodějné vatry, všude oslavy z pohledu hasičů proběhly bez problémů.
K další májce pak hasiči vyjeli ještě v průběhu prvního květnovéh dne. Přibližně 25metrovou májku strhávali v obci Hůry profesionální hasiči ze stanice České Budějovice ve spolupráci s jednotkou místních dobrovolných hasičů. Když hasiči do Hůr přijeli, zjistili, že májka je naříznuta motorovou pilou směrovým řezem a dalšími dvěma zářezy. Hrozilo, že silný vítr májku svalí na blízké budovy. Hasiči nejprve májku zajistili lanem a následně navijákem z cisterny strhli do bezpečného prostoru.

Vendula Matějů
HZS Jihočeský kraj