Jihokorejští hasiči navštívili kolegy v Českých Budějovicích

HZS Jihočeský kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

16.10.2018
Jihokorejští hasiči navštívili kolegy v Českých Budějovicích

depositphotos_209712094-stock-illustration-paper-art-welcome-south-korea.jpg thumb_COLOURBOX34384019.jpgdepositphotos_90921576-stock-illustration-south-korea-travel-map.jpg
Vzácnou návštěvu přijalo vedení HZS Jihočeského kraje v čele s ředitelem plk. Lubomírem Burešem v úterý 16. října 2018. Krajské ředitelství a stanici v Českých Budějovicích navštívilo 15 hasičů z jihokorejské provincie Chungcheongnam-do.

aa.jpg

Ředitel jihočeského profesionálního sboru nejprve přijal hosty v zasedací místnosti krajského ředitelství, kde jim prezentoval základní informace o HZS Jihočeského kraje, o integrovaném záchranném systému České republiky, o fungování spolupráce hasičů nejen mezi kraji, ale také mezi sousedními zeměmi, o systému tísňového volání, operačním řízení či statistice výjezdů. Na jeho prezentaci navázali hosté celou řadou dotazů, došlo na velmi zajímavou diskuzi.

sss.jpg

Po výměně dárků obou zemí se skupina přesunula na operační středisko, kde jí bylo předvedeno operační řízení v praxi.

ddddd.jpg

Následovala prohlídka stanice, výjezdové techniky, a to jak současně používané, tak i té historické.
Mezi korejskými hasiči byli ti, jež stále aktivně slouží, a i ti, kteří již po desítkách let činnou službu ukončili. Byli zde zástupci jak výjezdových hasičů, tak funkcionářů hasičů provincie Chungcheongnam-do.

Vendula  Matějů –tisková mluvčí Jihočeský kraj

Foto: HZS Jihočeský kraj