Milevští hasiči zasahovali u dvou nehod, u obou přistával vrtulník

HZS Jihočeský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

03.01.2018
Milevští hasiči zasahovali u dvou nehod, u obou přistával vrtulník
Dvě vážné nehody řešili v úterý 2. ledna 2018 profesionální hasiči ze stanice Milevsko.

První se stala v dopoledních hodinách u Sepekova,

Druhá po 20. hodině u Kostelce nad Vltavou.

Obě dvě nehody si vyžádaly spolupráci s leteckou záchrannou službou.

K nehodě u Sepekova vyjela milevská profesionální jednotka v 10:41 hodin. Jednalo se o boční střet vozů továrních značek Peugeot Tepee a Škoda Octavia. Nárazem utrpěl zranění řidič Octavie, který byl vymrštěn z auta ven. Řidič Peugeotu vyváznul bez zranění. Zasahující hasiči poskytli zraněnému řidič prvotní ošetření - nasadili mu krční límec a uložili ho na vakuovou matraci. Na té ho po příjezdu ZZS transportovali nejprve do sanitky a později do vrtulníku LZS.
caaaa.jpg

Dále hasiči u obou aut provedli protipožární opatření a po celou dobu zásahu řídili kyvadlově provoz na komunikaci. Únik provozních kapalin z nádrží aut nebyl zjištěn.

Další vážná nehoda, u které zasahovali profesionální hasiči z milevské stanice, se stala u Kostelce nad Vltavou. Informaci o nehodě operační středisko hasičů přijalo v 20:28 hodin. V tomto případě šlo o nehodu osobního automobilu značky Peugeot, který vyletěl ze silnice a převrátil se na střechu. Hasiči pomohli z naprosto zdemolovaného auta vyprostit řidiče a předat ho do péče zdravotníků ZZS. I tento zraněný byl do nemocnice transportován letecky. U Peugeotu zasahující jednotka provedla nezbytné protipožární opatření. Nehodu šetřila Policie ČR.
a.jpg

Vendula  Matějů –tisková mluvčí Jihočeský kraj