Ministr vnitra navštívil Krajské ředitelství HZS Jihočeského kraje

HZS Jihočeský kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

Ministr vnitra navštívil Krajské ředitelství HZS Jihočeského kraje
Dnes, 14.února 2019, v odpoledních hodinách navštívil Krajské ředitelství HZS Jihočeského kraje a stanici v Českých Budějovicích ministr vnitra Jan Hamáček.

ViewImage-(14).jpg

Následovala debata na uvedená témata, která pokračovala i v rámci prohlídky Krajského operačního a informačního střediska HZS Jihočeského kraje a následně celého areálu na Pražské třídě včetně multimediální učebny. Ministr vnitra byl obeznámen s problematikou starých garáží, které již neodpovídají potřebám sboru, a je tedy nutná výstavba garáží nových. Ředitel jihočeského sboru ministra informoval, že v současné době probíhá výběrové řízení na zhotovitele stavby víceúčelových garáží.

ViewImage-(15).jpg

Pan ministr mohl obdivovat nejstarší hasičské auto, které na českobudějovické stanici je, a to veterán Praga z roku 1915.

ViewImage-(16).jpg

Na závěr své návštěvy se ministr vnitra setkal také s výjezdovými hasiči sloužící směny. Ministr hasičům poděkoval za jejich práci a zajímal se, zda jsou se současnou situací spokojení nebo naopak s čím se v našem kraji nevíce potýkají.

ViewImage-(17).jpg

Debata s výjezdovou jednotkou však nebyla dlouhá. Většina hasičů byla odvolána k zásahu. Ostatně ministr vnitra měl možnost vidět hasiče pracující na operačním středisku i ty na výjezdu opravdu při práci. Jen během jeho návštěvy byla českobudějovická jednotka vyslána ke čtyřem zásahům.

Vendula  Matějů –tisková mluvčí Jihočeský kraj
Foto: HZS Jihočeský kraj