Muž chtěl ve Střížovicích skočit z komína, zachránili ho jindřichohradečtí hasiči

HZS Jihočeský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

10.09.2018 | ilustrační foto
awd.jpg

Extrémně náročný zásah absolvovali jindřichohradečtí profesionální hasiči poté, co byli v pátek 7. září 2018 v podvečerních hodinách vysláni do Střížovic k záchraně osoby se sebevražedným úmyslem.

Muž hodlal skočit z 52metrového komína. Hasiči do Střížovic vyjeli s cisternou a automobilovým žebříkem. Muž odmítal jakoukoli komunikaci.

Dokázal to i tím, že z komína dolů zahodil svůj mobil. Hasiči společně s Policií ČR a ZZS se dohodli, že se na komín vydá dvoučlenná skupina, a to hasič se specializací „lezec“ a hasič – člen posttraumatického týmu. Oba se vybavili lezeckým materiálem a po vnějším plášti komína vylezli za mužem až na vrchol komína.

Po necelé půlhodině hovoru se jim podařilo muže přesvědčit, aby s nimi slezl dolů. Zajistili ho připraveným záchranným pásem a pomalu a bezpečně dostali dolů na zem. Zde si ho převzal lékař ZZS.

Vendula  Matějů – tisková mluvčí Jihočeský kraj